Predseda vlády Robert Fico a minister vnútra Robert Kaliňák navštívili macedónsko – grécku hranicu

02.03.2016

V stredu 2. marca 2016 v skorých ranných hodinách odcestoval predseda vlády SR Robert Fico spoločne s ministrom vnútra SR Robertom Kaliňákom do Macedónska. Oboznámili sa so situáciou na macedónsko – gréckej hranici v Gevgeliji, kde stúpa napätie, ktoré vyvrcholilo snahou migrantov o prerazenie hraničného plota.  "Naďalej budeme trvať na tom, že pokiaľ nedôjde k dôslednej ochrane vonkajších hraníc, tak sa neuchránime pred negatívnymi dôsledkami migračnej krízy," zopakoval Robert Fico.

Slovenský premiér a minister vnútra sa v Macedónsku stretli aj so slovenskými policajtmi, ktorí v tejto oblasti slúžia a ktorým sa o niekoľko dní skončí ich mesačné pôsobenie. "Macedónsky minister vnútra potvrdil, že je naďalej záujem z macedónskej strany o misie policajtov z iných krajín," povedal Robert Fico. Macedónski predstavitelia konkrétne uvádzali počet 350 policajtov, ktorí by mali pôsobiť na ochrane hranice v Gevgeliji. Predseda vlády SR vyhlásil, že slovenskí policajti sa osvedčili. Avizoval, že do Macedónska by zo Slovenska mohla prísť na rotáciu ďalšia policajná jednotka.

Brífing predsedu vlády SR Roberta Fica a ministra vnútra SR Roberta Kaliňáka na macedónsko-gréckej hraniciPredseda vlády SR Robert Fico a minister vnútra SR Robert Kaliňák sa stretli so slovenskými policajtmi pôsobiacimi v Macedónsku20222