Predseda vlády SR Robert Fico na prezentácii výstavby priemyselného parku v Nitre, ktorého súčasťou bude závod JLR

25.02.2016

Vo štvrtok 25. februára 2016 sa predseda vlády SR Robert Fico spoločne so splnomocnencom vlády SR pre prípravu a realizáciu strategických parkov Viktorom Stromčekom zúčastnil na prezentácii výstavby priemyselného parku v Nitre, ktorého súčasťou bude závod spoločnosti Jaguar Land Rover.

Predseda vlády zopakoval, že investícia Jaguar Land Rover je najväčšou investíciou v celej Európskej únii za posledné roky. "Preinvestovanie 1,4 miliardy eur, vytvorenie 3000 priamych pracovných miest, vytvorenie 15 000 nepriamych pracovných miest, k tomu ešte perspektíva ďalšieho rozšírenia tejto investície o 500 miliónov je niečo, čo si nemôžeme nechať ujsť," uviedol na tlačovej konferencii.

Aktuálna dynamika pri prípravných prácach súvisí s podmienkou spoločnosti Jaguar Land Rover, že musí byť pripravené územie na samotnú výstavbu závodu, ktorá by sa mala začať na prelome prvého a druhého polroka 2016. Nový závod Jaguar Land Rover v Nitre by mal byť uvedený do prevádzky približne v roku 2018.

Tlačová konferencia v Nitre - prezentácia priemyselného parku, ktorého súčasťou bude závod Jaguar Land Rover - úvodTlačová konferencia v Nitre - prezentácia priemyselného parku, ktorého súčasťou bude závod Jaguar Land Rover - odpovede na novinárske otázky20168