Robert Fico: V roku 2017 môžeme dosiahnuť historicky najnižšiu nezamestnanosť v našich dejinách

19.05.2017

„Blížime sa k tomu, aby sme prepísali históriu v jednej z najzásadnejších ekonomických oblastí, a to v miere nezamestnanosti,“ vyhlásil na dnešnej tlačovej konferencii predseda vlády SR Robert Fico. Evidovaná miera nezamestnanosti v apríli 2017 bola na úrovni 7,74 %.

Ako uviedol premiér Robert Fico, strategickým cieľom je dosiahnuť mieru evidovanej nezamestnanosti, ktorá sa bude začínať číslom 6. To je podľa jeho slov stav, v ktorom kto pracovať chce, prácu si nájde. „Myslím si, že v roku 2017 dosiahneme historicky najnižšiu nezamestnanosť v našich moderných dejinách,“ zdôraznil.

Pozitívny vývoj nezamestnanosti sa darí dosahovať nielen vďaka rastu ekonomiky, ale aj vďaka presne cieleným opatreniam na skupiny nezamestnaných, predovšetkým mladých ľudí do 25 rokov, dlhodobo nezamestnaných či nezamestnaných starších ako 50 rokov.

Historické ukazovatele dosahuje aj úroveň zamestnanosti na Slovensku, ktorá stále rastie. Slovensko však dnes stojí pred inou výzvou - riešením nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily.

Tlačová konferencia predsedu vlády SR Roberta Fica a ministra práce, soc. vecí a rodiny SR Jána Richtera o vývoji nezamestnanosti22277