Členovia vlády sa zapojili do Európskeho týždňa mobility, premiér prišiel na kolobežke

16.09.2015

Pešo, na elektromobile, na špeciálnom bicykli bez predných riadidiel a na kolobežke. Ministri dnes svoj príchod na rokovanie vlády poňali netradične a opäť sa zapojili do Európskeho týždňa mobility, ktorého cieľom je zvýšiť povedomie obyvateľov o alternatívnych spôsoboch dopravy a zabrániť narastajúcemu znečisteniu životného prostredia v mestách.
 
20150916 - ETM 2
Premiér Robert Fico schádza dole Leškovou ulicou v Bratislave na kolobežke. Aj tento rok sa zapojil do kampane Európsky týždeň mobility. 
Kolobežku premiér vyvetral po viac ako roku. „Dostal som ju na päťdesiatku a až teraz som ju vyskúšal,“ povedal. Tak trochu sa vďaka nej vrátil do detských čias. „Kolobežku som mal, pamätám si, že mala takú brzdu vzadu na boku," zaspomínal si Robert Fico.

Aj napriek tomu, že do práce prišiel na kolobežke, predseda vlády nevynechal ani svoj pravidelný ranný beh. Kolobežka je podľa neho síce praktická, ale pes Larry, s ktorým premiér ráno športuje, by za ňou nechcel ísť. „Môj pes je veľmi lenivý, takže ráno musím len behávať alebo robiť rýchlu chôdzu,“ s úsmevom sa posťažoval Robert Fico.

Na kopec do parlamentu sa na nej síce nechystá, zvažuje však, že ju bude používať na presuny v rámci Úradu vlády SR.

Ako na rokovanie vlády prišli ostatní ministri či štátni tajomníci, si pozrite v našej fotogalérii.

Predseda vlády SR Robert Fico sa zapojil do Európskeho týždňa mobilityPríchody ministrov na rokovanie vlády počas Európskeho týždňa mobility18801