DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ na Úrade vlády SR v sobotu 7. júna

07.06.2014

Staňte sa na chvíľu predsedom vlády alebo ministrom, súťažte a vyhrajte tablety či iné atraktívne ceny. Alebo sa odfoťte v kresle premiéra, pošlite nám Vašu fotografiu a vyhrajte balíček v hodnote 120 eur!
Viac informácií
tu.
 
Príďte navštíviť reprezentačné priestory Úradu vlády SR alebo rokovaciu miestnosť, v ktorej každý týždeň zasadá vláda. Využite príležitosť poprechádzať sa záhradou bývalého letného arcibiskupského paláca, ktorá nie je bežne prístupná - pre verejnosť je otvorená iba raz do roka.
 
Milovníci rastlín môžu obdivovať šikovné ruky aranžérov kvetín a v rámci podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad vás odborníci prevedú zákutiami záhrady, ktorá bola v minulosti najkrajšia v Bratislave.

V areáli Úradu vlády SR bude vystavená vojenská technika, pripravte sa na zásah policajtov so služobnými psami, svoje umenie predvedú priamo v akcii aj hasiči. Meteorológovia zo SHMÚ vám ukážu, ako sa  predpovedá počasie a so zdravotníkmi si vo vozidle rýchlej zdravotníckej služby môžete zopakovať zásady prvej pomoci.

Na výstave v Zrkadlovej sále sa dozviete zaujímavé informácie o Európskej únii, ktorej členom je Slovensko už desať rokov. Vo vedomostnom kvíze môžete vyhrať tablety, veľkokapacitné USB disky a iné zaujímavé ceny. Pripravená je ukážka inteligentného policajného vozidla a v prezentačnom stánku Operačného programu Informatizácia spoločnosti sa môžete naučiť pracovať s dátovými schránkami a tzv. eID, teda novým občianskym preukazom s čipom, ktoré umožňujú občanom komunikovať s úradmi elektronickou formou.  

Na terase Zrkadlovej sály bude hrať vojenská kapela, zahrá aj hudba Ministerstva vnútra SR. V záhrade vám skupina Fringia ukáže, ako sa v 17. a v 18. storočí tancovalo na šľachtických dvoroch a príslušníci národnostných menšín žijúcich na Slovensku vám predstavia svoju kultúru a tradície.

DOD 2014 obr

To všetko v sobotu 7. júna od 10.00 do 15.00 na Námestí slobody 1 v Bratislave.

Tešíme sa na Vás!


web DOD1

zrkadlovka
 

web DOD2


zlty

web DOD3

zelen
 

web DOD 6


ruzovy

web DOD 5
 

web DOD 9

15007