Dobrý trh je v plnom prúde – návštevníci obdivujú aj výrobky klientov zariadení sociálnych služieb z východného Slovenska

15.09.2015

„Sme veľmi radi, že nám úrad vlády umožnil prísť prezentovať výrobky našich klientov na jesenný Dobrý trh v Bratislave,“ konštatovali svorne Danka Klusková z DOMKA z Košíca Miriam Šugereková z  Domu sv. Anny v Starej Ľubovni. „Veľmi sa snažíme s ťažko postihnutými deťmi, ale aj dospelými pracovať, motivovať ich k rôznym aktivitám, podporujeme ich šikovnosť a fantáziu – a to aj vďaka tomu, že sme uspeli s projektmi v rámci Programu švajčiarsko-slovenskej spolupráce a finančnej podpore,“ povedal Martin Vatra, riaditeľ  domova sociálnych služieb DOMKO.
 
Stánok úradu vlády, kde zástupcovia oboch zariadení ponúkajú za dobrovoľný príspevok ručne maľované hodvábne šatky, sviečky, obrázky, korálky či tkané koberce, poskytla bratislavská mestská časť Staré mesto – za čo jej patrí naša vďaka.  Okoloidúci návštevníci sa zaujímali aj o fungovanie zariadení a chválili šikovnosť ich klientov. Aj východniari pozdravili Bratislavčanov počas krátkeho vstupu, v ktorom ich oboznámili s poskytovanými službami či spomínanom bilaterálnom programe a srdečne ich pozvali k svojmu stánku, ktorý sa nachádza oproti ZUŠ Miloša Ruppeldta.
 
Určite radi prídeme aj o rok,“ avizovala Miriam Šugereková.  Dobrý trh, ktorý sprevádza aj príjemné počasie, hudba, tanec a ďalšie podujatia, potrvá ešte do 17.tej hodiny. Srdečne vás pozývame!
 
Úrad vlády SR
Dobrý trh je v plnom prúde – návštevníci obdivujú aj výrobky klientov zariadení sociálnych služieb z východného Slovenska

Späť na fotogalériu
 

18795