GALANTA: Premiér Fico chce podporiť mladých boxerov pod vedením Tomiho Kovácsa

27.02.2015

Galanta 27. februára (TASR) – Niektoré druhy športov majú na Slovensku ťažkú situáciu, skonštatoval dnes počas návštevy boxerského oddielu KO Box Club v Galante predseda vlády SR Robert Fico.

20150227 - Tomi Kid 1

Premiér SR Robert Fico a boxer Tomi Kid Kovács počas stretnutia v Galante.

„Stále sme nedospeli k rozhodnutiu, že treba vyčleniť 10 až 20 druhov športov, ktoré by mali štátnu podporu. Ostatné športy by si museli zarobiť samy na seba,“ skonštatoval premiér. Kým nebude takéto rozhodnutie prijaté, bude potrebné podporovať niektoré iniciatívy samotných športových klubov, povedal Fico po stretnutí s mladými športovcami, ktorí trénujú pod vedením slovenského boxera Tomiho Kida Kovácsa.

20150227 - Tomi Kid 2

Premiér SR Robert Fico dostal darčeky od členov boxerského oddielu KO Box Club z Galanty.

„Chcem oceniť jeho iniciatívu, lebo to robí na vlastnom kolene. Som pripravený s ním spolupracovať, ak bude mimoriadne zaujímavé podujatie, rád ho v rámci svojich možností podporím. Zatiaľ to musíme riešiť takto nesystémovo,“ dodal predseda vlády.

Tomi Kid Kovács potvrdil, že o konkrétnych dotáciách s premiérom nehovoril. „Riešili sme všeobecne, že pomoc bude, a nielen galantskému družstvu, ale celému slovenskému boxu. Ja by som chcel v Galante založiť centrum olympijského slovenského boxu. Zatiaľ by som to riešil rekonštrukciou našej športovej haly či pribudovaním ďalšej plochy, kde by sme mohli trénovať. Základ je dostať slovenského boxera na olympiádu,“ skonštatoval Kovács.


Brífing premiéra po návšteve boxerského oddielu Tomiho Kida Kovácsa17197