Ifjú Szivek na medzinárodnom festivale Royal Days

25.08.2015

Ifjú Szivek na medzinárodnom festivale Royal Days
25.8.2015, Bratislava
 
Tanečné divadlo Ifjú Szivek sa predstavilo v Stoličnom Belehrade ako dôkaz stále silnejúcej spolupráce medzi Bratislavou a maďarským korunovačným mestom. Na päťdňovom medzinárodnom folklórnom festivale Royal Days videlo tanečníkov Ifjú Szivek viac ako 7 500 návštevníkov podujatia, ktoré sa uskutočnilo na počesť kráľa Štefana prvého.
 
Partnerstvo medzi našimi mestami je stále silnejšie, preto dúfam, že hosťovanie vášho divadla bola len jedna z kooperácií medzi Bratislavou a Stoličným Belehradom,”  týmito slovami sa starosta mesta András Cser-Palkovics poďakoval za účasť tanečnému kolektívu na tomto prestížnom podujatí. Vzájomnú spoluprácu potvrdzuje aj fakt, že sa na festivale zúčastnila slovenská delegácia na čele s viceprimátorkou Bratislavy Ivetou Plšekovou. “Verím, že spoločná história a láska ku kultúre bude tvoriť dobrý základ pre ďalšie spolupôsobenie medzi našimi mestami,” povedala viceprimátorka a následne pozvala všetkých prítomných na budúcoročné Korunovačné slávnosti v Bratislave.
 
Tanečníci divadla Ifjú Szivek si vychutnali festivalovú atmosféru počas piatich dní, choreografiu Listy tancovali dvakrát. Okrem celovečerných predstavení sa zúčastnili aj na medzinárodnom pochode tanečných skupín, viedli tanečné domy a organizovali aj folklórne dielne pre deti a mládež.
 
Po lete plnom zahraničných predstavení sa Tanečné divadlo Ifjú Szivek pripravuje na jesennú divadelnú sezónu vo svojich domovských priestoroch na Mostovej ulici 8 v Bratislave. Bližšie informácie nájdete na www.ifjuszivek.sk.
 
(Zdroj: Tanečné divadlo Ifjú Szivek)
 
 
TANEČNÉ DIVADLO IFJÚ SZIVEK
Súbor bol založený v roku 1955, od roku 2000 funguje ako profesionálne tanečné divadlo. Ifjú Szivek je od začiatku jednou z najvýznamnejších umeleckých dielní maďarského folklórneho hnutia a umeleckého života Maďarov na Slovensku. Jeho najväčším prínosom je prezentácia tradičnej hudobnej a tanečnej kultúry Strednej Európy ako spoločenskej hodnoty, prostredníctvom divadelných predstavení doma i v zahraničí. Choreograf kolektívu Dušan Hégli vedie umeleckú činnosť tanečného divadla už 15 rokov. Zriaďovateľom inštitúcie je Úrad vlády Slovenskej republiky.
 
 
Kontakt:
Andrea Brezovská
marketing manager
press@ifjuszivek.sk
www.ifjuszivek.sk
+421220474103
+421907220198
Ifjú Szivek na medzinárodnom festivale

Späť na fotogalériu
 

18641