Jubilejný Minifestival európskeho filmu 7x7 láka skvelými dielami európskych tvorcov

03.05.2016

„Náš film hovorí, že nakoniec sa vždy nájde pár ľudí alebo aspoň jeden, pre ktorého je pravda dôležitejšia než lživý mýtus,“povedal scenárista a režisér Petr Zelenka o svojom najnovšom dieleStratení v Mníchove, ktoré bude otváracím filmom už 10. ročníka Minifestivalu európskeho filmu 7x7. Organizátormi festivalu sú Úrad vlády Slovenskej republiky, Zastúpenie Európskej komisie v Slovenskej republike, kancelária Creative Europe Desk Slovensko a Continental film.
 
V rámci festivalu bude od 5. mája do 22. júna 2016 premietnutých  7 kvalitných európskych filmov v 7 slovenských mestách: Bratislava, Nitra, Banská Bystrica, Žilina, Poprad, Prešov a Košice.
 
Otvorenie Minifestivalu európskeho filmu 7x7  sa uskutoční vo štvrtok 5. mája 2016 o 19.tej hodine v kine Lumière v Bratislave. Prvým uvedeným filmom bude spomínaná snímka Stratení v Mníchove, komédia až groteska, ktorá sa  pohybuje v niekoľkých časových a žánrových rovinách.  Festival ponúkne aj nemeckú drámu Fénix, dánsko – islandský film Fúsi, na Zlatú palmu nominovanú snímku Mladosť od režiséra úspešného filmu Veľká nádhera Paola Sorrentina, ale aj animovanú veselú postavičku ovečky Shaun a ďalšie filmové skvosty nedávneho obdobia. Kompletný program je zverejnený na stránke: http://www.vlada.gov.sk/program-minifestivalu-europskeho-filmu-7x7-2016/
 
Festival sa realizuje pod záštitou predsedu vlády SR Roberta Fica a vedúceho Zastúpenia Európskej komisie v Slovenskej republike Dušana Chreneka. 
 
Vstup na filmy premietané v rámci festivalu 7x7 je VOĽNÝ!
Tešíme sa na príjemné stretnutia a zážitky!
 
Kontakt pre médiá: Tatiana Kmecová, tatiana.kmecova@vlada.gov.sk; +421 915 984 227
 
 
Úrad vlády SR
www.vlada.gov.sk
 
Zastúpenie EK v Slovenskej republike
www.ec.europa.eu/slovensko
 
20472