Karta do raja aj v lete

17.03.2015

Zľavy, informácie tu a teraz a Nordic walking – to sú horúce novinky leta 2015 v Slovenskom raji.
 
Už počas tejto zimnej  sezóny Oblastná  organizácia  cestovného  ruchu Slovenský   raj
v rámci projektu Programu švajčiarsko - slovenskej spolupráce Úradu vlády SR odštartovala projekt regionálnej zľavovej karty - Karta do raja. Súčasťou karty boli rôzne benefity pre návštevníkov destinácie Slovenský raj:  zľavy na skipasy v lyžiarskych strediskách, zľavy do gastronomických a ubytovacích zariadení, zľavy na služby v rámci zimnej sezóny v Slovenskom raji a pod.  Karta do raja bude aktuálna pre všetkých turistov a návštevníkov tejto prekrásnej časti Slovenska aj počas nastávajúcej letnej turistickej sezóny. Ponúkne výhodné vstupy do roklín Národného parku Slovenský raj, zľavy do hotelov, penziónov, reštaurácii, wellness atď. 
 
Jednou zo služieb, ktoré poskytuje svojím členom a návštevníkom OOCR Slovenský raj je aj možnosť online rezervácie ubytovania prostredníctvom webovej stránky www.vraji.sk v  hoteloch, penziónoch, chatách a chalupách, ale aj v súkromí. Pre turistov a návštevníkov  Slovenského raja a jeho okolia je k dispozícii bezplatná mobilná aplikácia vraji.sk, ktorá ponúka množstvo aktuálnych užitočných informácii pre užívateľov smartfónov či tabletov:  pomocou nej tak môžu zistiť svoju aktuálnu polohu, informácie o ubytovaní, reštauráciách a ďalších službách doslova na mieste, kde sa návštevník v danej chvíli nachádza. Ubytovacia kapacita v lokalite je 4625 miest, k dispozícii je takmer 70 stravovacích zariadení.
 
V obciach a na iných  frekventovaných miestach boli osadené informačné mapy s množstvom informácií o možnostiach, službách a ďalších aktivitách v Slovenskom raji. Na každej mape je aj  QR kód na stiahnutie mobilnej aplikácie pre lepšiu orientáciu v priestore.  Podobné  informačné  tabule pre cyklistov budú osadené ešte tento rok.
 
Horúcou novinkou roku 2015 je príprava tratí a vyškolenie inštruktorov na čoraz populárnejší NORDIC WALKING -  tento produkt má   v destinácii veľký potenciál s možnosťou  rôznych kombinácií s ďalšími príjemnými športovými a relaxačnými aktivitami.

Úrad vlády SR
OOCR Slovenský raj
17265