Ministri sa stretli na výjazdovom rokovaní vlády v Nitre

30.09.2015

Počas výjazdového rokovania v Nitre prerozdelila vláda na rôzne projekty v regióne takmer 8 miliónov eur.

Dva a pol milióna eur môžu obce využívať na opravy verejných budov, škôl, ciest, ale aj na podporu kultúrnych podujatí. „Je to normálna všehochuť. To, čo tieto mestá a obce potrebujú a nemajú na to finančné zdroje. Pokúšame sa aj týmto spôsobom pomáhať,“ uviedol na tlačovej konferencii po skončení rokovania premiér Robert Fico.
 
20150930 - VRV NR
Predseda vlády SR Robert Fico počas výjazdového rokovania vlády v Nitre. Foto TASR/Michal Svítok
Dvestotisíc eur vláda určila na opravu národnej kultúrnej pamiatky v Topoľčiankach. „Očakávame, že táto budova by mohla byť využívaná aj v rámci predsedníctva Slovenska v EÚ,“ objasnil Robert Fico. Európskej únii bude naša krajina predsedať od júla budúceho roku.

Aj v nitrianskom regióne bude fungovať projekt na podporu zamestnávania mladých ľudí pod názvom Praxou k zamestnanosti. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR naň zo svojho rozpočtu vyčlenilo takmer 5 a pol milióna eur.

Na rokovaní vlády v Nitre boli prítomní aj starostovia a primátori z regiónu. Predseda vlády ich vyzval, aby o o aktuálnych otázkach spojených so životom v ich obci či meste hovorili priamo s ministrami, pretože to je cieľ výjazdových rokovaní. Premiér Robert Fico povedal, že výjazdové rokovania vlády sú už štandardnou pracovnou metódou a v prípade priaznivého volebného výsledku bude v tejto aktivite pokračovať aj v nasledujúcich rokoch.

Výjazdové 178. rokovanie vlády v Nitre, tlačová konferencia18929