Molto bravi Ifjú Szivek!

19.08.2015

Tanečné divadlo Ifjú Szivek tancovalo choreografiu Listy v Taliansku nečakane dvakrát.
 
Vynovenú tanečnú inscenáciu predstavil súbor  v sobotu, 15. augusta 2015 v talianskej Verone  na medzinárodnom folklórnom festivale House of Juliette. Následne vystúpili aj na 30.ročníku festivalu Festa del Ciclamino  v mestečku Breonio, na ktorý ich organizátori pozvali spontánne po tom, ako ich videli na pódiu vo Verone.
 
Prežili sme fantastické štyri dni. Okrem nás na  festivale účinkovali tanečné kolektívy z Gruzínska, Srbska, Turecka a, samozrejme, aj z Talianska. Skamarátili sme sa s viacerými tanečníkmi, dostali sme dokonca ponuku tancovať v Srbsku, aj v Gruzínsku. Myslím si, že to v budúcnosti určite využijeme a budeme s nimi spolupracovať,” hovorí Konrád Rigó, vedúci ekonomiky a manažmentu tanečného divadla Ifjú Szivek.
 
Po úspechu vo Verone sa tanečníci predstavia už zajtra,  štvrtok, 20. augusta o 19:00 hodine v maďarskom meste Székesfehérvár. Na miestnom medzinárodnom umeleckom festivale Royal Days zatancujú opäť kultickú choreografiu Listy. Všetci ste srdečne vítaní!
 
(Zdroj: Tanečné divadlo Ifjú Szivek)
 
TANEČNÉ DIVADLO IFJÚ SZIVEK
Súbor bol založený v roku 1955, od roku 2000 funguje ako profesionálne tanečné divadlo. Ifjú Szivek je od začiatku jednou z najvýznamnejších umeleckých dielní maďarského folklórneho hnutia a umeleckého života Maďarov na Slovensku. Jeho najväčším prínosom je prezentácia tradičnej hudobnej a tanečnej kultúry Strednej Európy ako spoločenskej hodnoty, prostredníctvom divadelných predstavení doma i v zahraničí. Choreograf kolektívu Dušan Hégli vedie umeleckú činnosť tanečného divadla už 15 rokov. Zriaďovateľom inštitúcie je Úrad vlády Slovenskej republiky.
 
Kontakt:
Andrea Brezovská
marketing manager
press@ifjuszivek.sk
www.ifjuszivek.sk
+421220474103
+421907220198
 
Tanečné divadlo Ifjú Szivek
Mostová 8, 811 02 Bratislava
 

18594