Na slávnostnom otvorení v Brezne prisľúbili dokonalý šampionát

26.01.2019

Brezno 26. januára (TASR) - Na breznianskom Námestí Milana Rastislava Štefánika v sobotu slávnostne otvorili majstrovstvá sveta juniorov a kadetov v biatlone. Dovedna by sa mal v Osrblí predstaviť rekordný počet účastníkov zo 42 krajín.

Od nedele bude v nasledujúcom týždni na osrblianskych tratiach v akcii okolo 500 mladých biatlonistov, ktorí zabojujú o 16 medailových kolekcií. Na slávnostnom otvorení mohli návštevníci v sobotnom večere obdivovať aj "mapping" projekciu s 3D obrazmi i efektný ohňostroj. Medzi hosťami nechýbal predseda vlády SR Peter Pellegrini, ktorý svojou prítomnosť a príhovorom podporil úspešnosť podujatia.

Prezident Slovenského zväzu biatlonu (SZB) Tomáš Fusko opísal náročnosť podujatia cez široký záber jednotlivých kategórií: "Zvládnuť štyri vekové kategórie nie je jednoduché a čakajú na nás nabité dni plné zážitkov. Neprivítame síce top hviezdy svetového biatlonu, ale verím, že z niektorých účastníkov vyrastú časom veľkí biatlonisti."

Predseda organizačného výboru Ivor Lehoťan nepochybuje, že slovenský biatlon sa ukáže v najlepšom svetle a na šampionát sa bude spomínať aj cez dokonalú prácu organizátorov: "Samotný areál sme vyšperkovali do maximálnej miery, s kulisou, akú Osrblie ešte nemalo. Rekordná účasť dokazuje, akým fenoménom sa svetový biatlon stal a akým dynamickým spôsobom sa rozvíja."

Už v nedeľu sa budú udeľovať dve medailové kolekcie, ako prvým od 11.00 h kadetom a kadetkám vo vytrvalostných pretekoch.

26227