Na Slovensku začína pôsobiť Národná jednotka boja proti terorizmu a extrémizmu

01.02.2017

20170201 - NAKA
Predseda vlády SR Robert Fico, minister vnútra SR Robert Kaliňák a preziden Policajného zboru SR Tibor Gašpar počas predstavenia novej Národnej jednotky boja proti terorizmu a extrémizmu.
V sídle Prezídia Policajného zboru SR v Bratislave dnes predstavili novú Národnú jednotku boja proti terorizmu a extrémizmu. „Som veľmi rád, že ministerstvo vnútra aj policajný zbor reaguje na novú vlnu extrémizmu, novú vlnu fašizmu, ktorá sa začína hýbať nielen v Európe, ale začína sa v plnej miere objavovať aj na Slovensku,“ vyhlásil predseda vlády SR Robert Fico a dodal, že voči extrémizmu a fašizmu sa nedá bojovať len dobrým slovom.

„Na dennej báze vidíme spochybňovanie výsledkov druhej svetovej vojny, na dennej báze vidíme spochybňovanie holokaustu, na dennej báze vidíme často už aj velebenie štátu a ľudí, ktorí vyznamenávali fašistov za vraždenie v slovenských mestách a v slovenských obciach. Toto je niečo, čo nemá nič spoločné s demokratickou krajinou, s demokratickým štátom. Musíme to principiálne odmietnuť, pretože extrémizmus a fašizmus plodí násilie,“ zdôraznil slovenský premiér.

Príhovor predsedu vlády SR Roberta Fica počas predstavenia novej Národnej jednotky boja proti terorizmu a extrémizmu21809