Úrad vlády Slovenskej republiky
Námestie slobody 1, 813 70 Bratislava
Telefón: 02/209 25 111
Fax: 02/524 97 595
Web: www.vlada.gov.sk, www.government.gov.sk
E-mail: info@vlada.gov.sk

Nový riaditeľ Ifjú Szívek „naordinoval“ tanečníkom tvrdú prípravu na novú sezónu

18.08.2014


Kliky, behy, tanečné figúry, spev – takto vyzerá každodenná drina tanečníkov Ifjú Szívek, príspevkovej organizácie Úradu vlády SR. Od rána do večera sa už od konca júla pripravujú na novú sezónu, v ktorej chcú zaujať svojich divákov a fanúšikov, a zároveň si upevniť svoje postavenie  v rámci maďarského folkórneho hnutia  či umeleckého života príslušníkov maďarskej národnosti  na Slovensku.

Súbor tanečného divadla má pred sebou bohatú jeseň  - popri už osvedčených celovečerných programoch ako Tanec diabla alebo Hommage Bartók plánujú uviesť už v septembri nový výchovno-vzdelávací program pre deti a mládež. V novembri sa môžeme tešiť na premiéru nového divadelného predstavenia s názvom „Doladenie“.  Členovia Ifjú Szívek sa zúčastnia renomovaných medzinárodných festivalov -  Divadelného festivalu Eger a Festivalu súčasného tanca v Budapešti. Okrem toho majú zazmluvnených približne 20 predstavení na Slovensku. Počas jesene sa umelecká zložka divadla bude pripravovať aj na budúcoročnú jubilejnú sezónu – v roku 2015 Ifjú Szívek oslávi 60.výročie založenia. Oslavovať sa bude špeciálnou výstavou, konferenciou, tematickými koncertmi, v tanečných domoch vystúpia aj hosťujúci umelci a to všetko vyvrcholí jubilejným galaprogramom.

Riaditeľ tanečného divadla, Ladislav Varsányi, ktorý je vo svojej funkcii druhý mesiac, má so súborom veľké, ale reálne ambície. Viac o nich, ako aj o vzťahu k folklóru či tradíciám, ako aj o pripravovaných podujatiach prezradil v rozhovore, ktorý je súčasťou reportáže pripravenej priamo v tanečnom divadle.
 
Úrad vlády SR
www.vlada.gov.sk

Tanečné divadlo Ifjú Szívek
www.ifjuszivek.sk
15635