Oslavy Dňa Európy na námestiach Bratislavy s operačnými programami úradu vlády sú v plnom prúde

07.05.2015

Hudba, súťaže, tvorivé dielne, spev, tanec a dobrá nálada  - to všetko môžu zažiť návštevníci a obyvatelia nášho hlavného mesta na dvoch najväčších námestiach – Hviezdoslavom a Hlavnom počas dnešných osláv Dňa Európy.
 
Úrad vlády SR na nich prezentuje najmä operačný program OPIS – a to najmä formou zábavných aj vedomostných kvízov a aktívneho zapájania najmä mladých ľudí a ich nápadov či kreativity. Najväčší záujem je o riešenie dopravnej situácie, ktorá spadá pod Operačný program Doprava,  ale aj o počítače v rámci Operačného programu Informatizácia spoločnosti.  Mladí ľudia si lámu hlavy  nad vylepšením zdravotníctva. Lákavá je aj téma ochrany finančných záujmov EÚ, ktorú na podujatí sprostredkováva Centrálny kontaktný útvarom pre OLAF Úradu vlády SR spolu s ukážkami schopností  špeciálne vycvičených psov colných úradov,  vycvičených na vyhľadávanie tabakových výrobkov, peňažnej hotovosti, drog, či chránených druhov rastlín a živočíchov a pod.
 
Každé dve hodiny si návštevníci môžu vyskúšať svoje vedomosti o EÚ či operačných programoch a eurofondoch v súťažiach spojených s nenáročnou fyzickou aktivitou. Ale skúste naraz rozmýšľať aj skákať na jednej nohe! J
 
Bohatý program beží aj na Hlavnom námestí, kde si už pred 17.tou hodinou  môžete vypočuť kapelu diplomatov pôsobiacich na Slovensku Philantrophy Band, o 18:45 vystúpi raper VEC, ku ktorému sa pridá aj  známy jazzman Peter Lipa.
 
Program je bohatý až do večerných hodín, príďte ešte osláviť Deň Európy!
 
Úrad vlády SR
 
 
 
Popoludňajší program Hlavné námestie:
 
15.00- Rozhovor s novinármi o ich ceste po Keni – Matúš Jaco (RTVS) a Andrej       Matišák  (Pravda)
16.45- Philantrophy Band                            
17.45- Martina Javor Band
18.45 - VEC
20.00 - VEC + PETER LIPA – Maňana
20.20 - Peter Lipa
21.20 – Prekvapenie

Hviezdoslavovo námestie:
súťaže, tvorba Stromu zjednotenia, kvízy, ukážky psovodov, inteligentné policajné vozidlo, operačné programy OPIS .....
15.30 - Martin Harich
17:00 - Peter Cmorík

Oslavy Dňa Európy na námestiach Bratislavy s operačnými programami úradu vlády sú v plnom prúde

Späť na fotogalériu
 

17654