Peter Pellegrini: Prichádzajú najväčšie investície do našich nemocníc v histórii Slovenska

29.05.2018

„Slovensko bude svedkom najmasívnejších investícií do vybavenia našich nemocníc v histórii Slovenska,“ povedal dnes predseda vlády SR Peter Pellegrini v Nemocnici akademika Ladislava Dérera na Kramároch v Bratislave, kde sa aktuálne rekonštruujú viaceré oddelenia. Rekonštrukcia sa netýka len nemocnice na Kramároch, ale všetkých univerzitných nemocníc v Bratislave. Po nemocničných priestoroch previedla premiéra ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská spolu s riaditeľom Univerzitnej nemocnice Bratislava Jurajom Kovácsom.
 
„Prešli sme si spolu s pani ministerkou aj horšie časti nemocnice, pretože je to zariadenie, kde sa za posledných dvadsať rokov neinvestovalo skoro vôbec. Kramáre zažijú veľké investície a aj tie oddelenia, ktoré si už  “veľa pamätajú,“ budú svietiť novotou. Pretože to nie je dôležité len pre pacientov, ale musíme si uvedomiť, že dobré vybavenie a dobré priestory sú dôležité aj pre personál,“ povedal predseda vlády a dodal, že ak chceme, aby v slovenských nemocniciach pracovali kvalitné zdravotné sestry a špičkoví lekári, rekonštrukcie sú nevyhnutné.
 
Univerzitná nemocnica Bratislava má spolu 2500 lôžok a do konca tohto roku bude 1500 lôžok vymenených. Do obnovy nemocníc v Bratislave pôjde vyše 30 miliónov eur, ďalšie investície budú smerovať do nemocníc po celom Slovensku. „Budem robiť spolu s ministrami všetko pre to, aby sme Slovensko posúvali dopredu a budovali krajinu, ktorá sa postará aj o slabých a chorých tak, ako sa patrí,“ zdôraznil premiér Pellegrini.

23656