Po putovnej časti Roadshow prídu na rad projekty študentov

17.10.2016

Na dvoch stredných školách vo Svidníku sa uplynulý piatok skončila putovná časť Roadshow 2016 Úradu vlády Slovenskej republiky, ktorej cieľom je  zaktivizovať mladých ľudí prostredníctvom vypracovania vlastného projektového zámeru podľa skutočných potrieb regiónu a reálnych možností jednotlivých operačných programov v rámci nového programového obdobia 2014/2020 a čerpania eurofondov v SR.  
 
Študenti na stredných školách, tento krát vo   Vranove nad Topľou, Sobranciach, Trebišove, Svidníku, Topoľčanoch, Čadci, Turčianskych Tepliciach a  Považskej Bystricisa počas predchádzajúceho týždňa oboznámili s problematikou eurofondov, ich využitia v konkrétnych operačných programoch a diskutovali s lektormi o nezamestnanosti, zdravotníctve, školstve, ale aj cestovnom ruchu.  Mnohí z nich paralelne prichádzali s nápadmi, ako stav v týchto odvetviach zlepšiť aj prostredníctvom možnosti získať financie z Európskej únie.
 
Svoje nápady tretiaci stredných škôl môžu zúročiť v podobe projektového zámeru, ktorý pošlú na adresu úradu vlády do 31. decembra 2016. Práce bude posudzovať odborná porota, vyhlásenie výsledkov so slávnostným odovzdávaním cien sa uskutoční do konca februára 2017. Pre víťazov ako jednotlivcov, ale aj pre školy sú pripravené zaujímavé hodnotné ceny: víťazné školy  môžu získať  šesť, osem alebo až desať tisíc eur a členovia súťažných tímov Smart hodinky, tablety či televízor Smart Tv 4K Ultra.
 
 
Tešíme sa na projekty našich študentov!
 
Úrad vlády SR -  odbor informovanosti a publicity
www.vlada.gov.sk
www.eufondy.sk
 
21264