Pozitívne ohlasy na premiéru Tanečného divadla Ifjú Szivek z Valley of Arts

29.07.2015

V utorok, 28. júla tancovalo Tanečné divadlo Ifjú Szivek v maďarskom Kapolcsi. Na festivale Valley of Arts predstavili počas jedného dňadve choreografie. Obidve tanečné inscenácie zožali obrovský úspech. Ako Kukučie vajíčko, tak aj vynovené predstavenie Listy od choreografa Dušana Hégliho publikum ocenilo dlhotrvajúcim potleskom a ováciami.
 
Kolektív san a festivale prezentoval po prvý raz už pred desiatimi rokmi, kedy tiež predviedol choreografiu Listy. Aj na počesť tohto jubilea sa tanečné divadlo rozhodlo premiérovo zatancovať nové spracovanie  predstavenia opäť na javisku najvýznamnejšieho umeleckého festivalu v Maďarsku.

“Už som videla predstavenia Ifjú Szivek v ich divadle, boli vždy vynikajúci. Napriek tomu sa mi tentokrát  na otvorenom  priestranstve páčili najviac,. V tejto choreografii  je zastúpená tradícia, ktorú tu chceme zachovať. Súčasne predstavuje niečo aktuálne, niečo, čo nikdy nezostarne.  Vďaka tomu vieme odovzdávať tradície ďalším generáciám. Boli fanstastickí, ďakujeme,” povedala o vystúpení tanečného divadla speváčka Márta Sebestyén. Známu osobnosť maďarskej world music scény môžeme poznať na Slovensku najmä vďaka spolupráci so skupinou Deep Forest na skladbe Marta’s song, ale spievala aj v legendárnom filme Anglický pacient, ocenenom Oscarom.

Choreografiu Listy predstaví tanečný kolektív  v auguste na festivaloch v Taliansku a Maďarsku. Na jeseň ju môžu vidieť opäť aj diváci na Slovensku v Tanečnom divadle Ifjú Szivek na Mostovej 8 v Bratislave. Aktuálny program vystúpení nájdete na: www.ifjuszivek.sk. Srdečne Vás pozývame!
 
(Zdroj: Tanečné divadlo Ifjú Szivek)
 
 
TANEČNÉ DIVADLO IFJÚ SZIVEK
Súbor bol založený v roku 1955, od roku 2000 funguje ako profesionálne tanečné divadlo. Ifjú Szivek je od začiatku jednou z najvýznamnejších umeleckých dielní maďarského folklórneho hnutia a umeleckého života Maďarov na Slovensku. Jeho najväčším prínosom je prezentácia tradičnej hudobnej a tanečnej kultúry Strednej Európy ako spoločenskej hodnoty, prostredníctvom divadelných predstavení doma i v zahraničí. Choreograf kolektívu Dušan Hégli vedie umeleckú činnosť tanečného divadla už 15 rokov. Zriaďovateľom inštitúcie je Úrad vlády Slovenskej republiky.
 
 
Kontakt:
Andrea Brezovská
marketing manager
press@ifjuszivek.sk
www.ifjuszivek.sk
+421220474103
+421907220198
 
Tanečné divadlo Ifjú Szivek
Mostová 8, 811 02 Bratislava
 

 
18468