POZVÁNKA: Celonárodné oslavy pri príležitosti 1161. výročia príchodu sv. Cyrila a sv. Metoda na územie dnešného Slovenska

05.07.2024

Úrad vlády SR pozýva širokú verejnosť na celonárodné oslavy 1161. výročia príchodu svätých Cyrila a Metoda na územie dnešného Slovenska. Podujatie s názvom Posolstvo Cyrila a Metoda sa uskutoční v piatok 5. júla 2024 o 20.00 h v areáli hradu Devín. V rámci slávnostného programu odznejú známe aj menej známe skladby či diela slovenských autorov v podaní významných slovenských umelcov. Súčasťou programu budú aj krátke dokrútky plné zaujímavých faktov o živote a diele bratov zo Solúna, ktorí na naše územie priniesli kresťanskú vieru a vďaka vytvoreniu písma položili základy vzdelanosti, kultúry a rozvoja Slovanov. 


ORGANIZAČNÉ INFORMÁCIE PRE ÚČASTNÍKOV A MÉDIÁ:
Vzhľadom na bezpečnostné opatrenia budú v areáli hradu Devín vytvorené dva samostatné sektory – sektor pre hostí a sektor pre verejnosť a médiá. Zo sektora pre verejnosť a médiá bude možné program sledovať prostredníctvom veľkoplošnej obrazovky. Program bude zároveň možné sledovať aj vo vysielaní Slovenskej televízie. Prosíme návštevníkov, aby do areálu hradu vchádzali cez bránu z Muránskej ulice pri soche sv. Jána Nepomuckého, ktorá bude otvorená od 18.00 h. Pri vstupe do sektora rešpektujte, prosím, pokyny príslušníkov Policajného zboru SR a organizátorov podujatia.
Ďakujeme.

S pozdravom
Tlačový a informačný odbor
Úrad vlády SR

30362