POZVÁNKA - PRESS

02.11.2016

Pozývame vás na 5. výročné  fórum  Stratégie EÚ pre dunajský región,  ktoré sa začína zajtra, vo štvrtok   3. novembra 2016 a končí sa v piatok 4. novembra 2016 v Bratislave. Dvojdňové fórum s názvom   Innovative Flows - Water, Knowledge and Innovation in the Danube Region (Inovačné toky - voda, vedomosti a inovácie v dunajskom regióne) sa uskutoční v priestoroch nového Slovenského národného divadla  - slávnostné otvorenie za účasti premiéra Roberta Fica, podpredsedu Európskej komisie pre Energetickú úniuMaroša Šefčoviča a   eurokomisárapre vzdelávanie, kultúru, mládež a športTibora Navracsicsa a ďalších hostí -  je vo štvrtok o 13.45 hodine. Po ňom bude nasledovať  krátky brífing pre novinárov.
 
V prvý deň fóra, v dopoludňajších hodinách, sa v hoteli Sheraton uskutoční aj stretnutie zástupcov zodpovedných za výskum a inovácie zo  14 krajín dunajského regiónu, ktorí budú hľadať konkrétne možnosti vzájomnej spolupráce. Stretnutiu ministrov bude predsedať minister školstva, vedy výskumu a športu, Peter Plavčan, ktorý s výsledkami stretnutia oboznámi novinárov na tlačovom brífingu vzápätí po ukončení rozhovorov. 

Všetky relevantné informácie pre novinárov: http://www.danube-forum-bratislava.eu/danube-forum-bratislava/pages/15974-press.

Počas konania  5. výročného  fóra Stratégie EÚ pre dunajský región budú účastníci a hostia novinárom k dispozícii aj na individuálne interview.  Aktualizovaný program je na stránke: www.danube-forum-bratislava.eu.

Registrácia pre zástupcov médií je vo štvrtok od 9.30 hodiny vo foyé novej budovy Slovenského národného divadla. Účasť na podujatí je umožnená iba akreditovaným novinárom.

Kontakt pre médiá za organizátora: 
Tatiana Kmecová, tatiana.kmecova@vlada.gov.sk;  +421 915 984 227;
Eva Rusnáková, eva.rusnakova@vlada.gov.sk; +421 907 825 643

Kontakt pre médiá v súvislosti s komunikáciou s eurokomisármi:
Sabina Drastiková; Sabina.Drastikova@ext.mostra.com; +420 724 094 411  
 
Úrad vlády SR
www.vlada.gov.sk

21342