Pracovný program predsedu vlády SR E. Hegera na východnom Slovensku - Rozvoj marginalizovaných rómskych skupín

21.01.2022

Predseda vlády SR Eduard Heger navštívi v piatok 21. januára 2022 obce Veľká Lomnica, Spišská Teplica a Fričovce, v ktorých sa oboznámi s aktuálnou situáciou marginalizovaných rómskych komunít. Vo Veľkej Lomnici navštívi základnú školu, do ktorej chodí 90 percent rómskych žiakov, a v miestnom komunitnom centre sa oboznámi s úspešným projektom Omama, ktorý realizuje občianske združenie Cesta von. V Spišskej Teplici sa stretne so starostami z regiónu. V obci Fričovce si premiér pozrie plánovanú výstavbu vodovodu a následne na brífingu spolu so splnomocnencom vlády pre rómske komunity Jánom Herom a poslancom Európskeho parlamentu Petrom Pollákom zhrnú regionálny výjazd.  

10.20 h                       
Základná škola s materskou školu, Školská 267, Veľká Lomnica
návšteva školy
fototermín

11.20 h                                  
Komunitné centrum, Nový dvor 175, Veľká Lomnica
stretnutie s občianskym združením Cesta von - projekt Omama. Projekt Omama vznikol za účelom pomoci rómskym deťom. Omamy sú ženy, ktoré pochádzajú priamo z vylúčených komunít, chodia do rodín a pomáhajú rodičom a deťom s výchovou.
fototermín

12.10 h
Komunitné centrum, Osloboditeľov 139/85, Spišská Teplica
stretnutie so starostami z regiónu
Podujatie je bez účasti médií.  Tlačový odbor v prípade záujmu poskytne médiám ilustračné zábery.

14.15 h
Fričovce                     
návšteva obce, v ktorej sa plánuje výstavba vodovodu.
Tlačový brífing  o 14.30 h , na ktorom predseda vlády SR Eduard Heger, splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Ján Hero a poslanec Európskeho parlamentu Peter Pollák zhrnú regionálny výjazd. Brífing sa uskutoční pri materskej škole. 

Upozorňujeme médiá, že účasť na brífingu je možná len na základe akreditácie, ktorú, prosím, OBRATOM pošlite na adresu tlacovyodbor@vlada.gov.sk.
Kontaktná osoba pre médiá priamo na mieste: Ľubica Janíková, hovorkyňa predsedu vlády SR, mobil: +421 918 791 787.


Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR

29084