Predseda vlády prijal veľvyslanca ČĽR

06.06.2018

Predseda vlády SR Peter Pellegrini dnes na Úrade vlády SR v Bratislave prijal veľvyslanca Čínskej ľudovej republiky na Slovensku, LIN Lin-a. Na stretnutí diskutovali o rozvoji tradične priateľských vzťahov medzi našimi krajinami, nadchádzajúcom 70. výročí nadviazania diplomatických vzťahov, či prehlbovaní hospodárskych vzťahov s osobitným prístupom k investíciám a vzdelaniu. 

Slovensko si cení, že Pekingská univerzita zahraničných štúdií ponúka diplom v slovenskom jazyku a kultúre, a že slovenskí študenti môžu získavať základy čínštiny, spoznať čínsku kultúru a zvyky prostredníctvom Konfuciovho inštitútu, ktorý pôsobí v Bratislave. Kombinácia výhodnej geografickej polohy, kvalitnej železničnej infraštruktúry a existujúcich intermodálnych terminálov potvrdzuje pozíciu Slovenska ako rýchleho a bezpečného spojenia medzi Európou a Čínou.

Premiér Peter Pellegrini na stretnutí informoval, že Slovensko pripisuje mimoriadnu dôležitosť vzťahom medzi EÚ a Čínou. Predseda vlády SR víta pripravované bilaterálne stretnutie s premiérom Čínskej ľudovej republiky na nadchádzajúcom samite 16+1 v Sofii (6.-7.7.2018). 

23714