Predseda vlády SR Eduard Heger na predstavení Bedári

15.01.2022

Predseda vlády SR Eduard Heger dnes spolu s manželkou Luciou navštívili Divadlo Nová scéna v Bratislave, kde si pozreli muzikál Bedári.

„Teší ma, že sme Bedárov mohli vidieť osobne. Výkony hercov a spevákov boli neskutočné a toto predstavenie vrelo odporúčam. Oceňujem obrovské nasadenie celého tímu ľudí, ktorí sa na príprave podujatia podieľali aj v týchto náročných pandemických časoch. Kultúra je pre moju vládu, ale aj pre mňa osobne veľmi dôležitá. Návšteva divadelných či hudobných podujatí nie je len čas, ktorý môžem tráviť so svojou manželkou. Vnímam to aj ako priestor na rozvíjanie ducha,“ povedal po predstavení Eduard Heger.

Premiér Eduard Heger osobnou návštevou divadelného predstavenia symbolicky vyjadril podporu celému odvetviu kultúry na Slovensku, ktoré bolo v uplynulom období ťažko skúšané pandémiou. Zároveň tak splnil sľub, ktorý dal predstaviteľom kultúrnej obce po štvrtkovom stretnutí, a bol jedným z prvých návštevníkov divadiel po ich opätovnom otvorení. Predseda vlády verí, že postupne dôjde k obnove a stabilizácii kultúry na Slovensku.
29079