Predseda vlády SR Eduard Heger sa stretne s českým premiérom Petrom Fialom

11.01.2022

V utorok 11. januára 2022 o 11.00 h premiér Eduard Heger na Úrade vlády SR v Bratislave privíta predsedu vlády Českej republiky Petra Fialu, ktorý pricestuje na oficiálnu návštevu Slovenskej republiky. Na spoločnom rokovaní budú premiéri Slovenska a Česka hovoriť o bilaterálnej spolupráci medzi našimi krajinami, ale aj o širšej regionálnej či európskej spolupráci. Ďalšou témou rokovania bude predsedníctvo Českej republiky v Rade EÚ, ktoré sa začne 1. júla 2022, a blížiace sa predsedníctvo Slovenska v rámci Vyšehradskej skupiny (V4) či Slavkovského formátu (S3). Eduard Heger a Petr Fiala budú tiež diskutovať o aktuálnej situácii na východnej hranici Európskej únie, o Zelenej dohode, ako aj o pláne obnovy krajín EÚ po pandémii koronavírusu.

Popoludní predsedovia vlád SR a ČR položia vence k Pamätníku Tomáša Garrigua Masaryka na Vajanského nábreží a k Pamätníku Milana Rastislava Štefánika na nábreží Dunaja.

UPOZORNENIE:
Príchod médií na Úrad vlády SR je cez autobránu z Námestia slobody najneskôr do 10.30 h.
Upozorňujeme redakcie, že vstup na úrad vlády je umožnený iba v režime OTP. Splnenie podmienky režimu OTP preukazuje zástupca médií platným COVIDPASSom alebo oficiálnym potvrdením o negatívnom výsledku testu na ochorenie Covid-19.

Program oficiálnej návštevy predsedu vlády ČR v Bratislave
11.00 h
nádvorie Úradu vlády SR
príchod predsedu vlády ČR Petra Fialu, slávnostný uvítací ceremoniál

11.10 h
foyer Úradu vlády SR
spoločný fototermín predsedov vlád SR a ČR

13.15 h
Zrkadlová sála Úradu vlády SR
spoločná tlačová konferencia predsedov vlád SR a ČR

14.00 h
Pamätník T. G. Masaryka, Vajanského nábrežie
kladenie vencov k pamätníku

14.15 h
Pamätník M. R. Štefánika, nábrežie Dunaja
kladenie vencov k pamätníku

29068