Predseda vlády SR Eduard Heger sa stretol s predstaviteľmi gastro sektora a cestovného ruchu

20.12.2021

Predstavitelia gastra a cestovného ruchu dnes adresovali predsedovi vlády otvorený list. Premiér Eduard Heger ich podvečer prijal na úrade vlády, kde spoločne diskutovali o aktuálnej situácii a možných opatreniach.

Zástupcovia segmentu HORECA počas stretnutia s predsedom vlády predostreli požiadavky, ktoré majú zlepšiť ich nepriaznivú situáciu.  

Predseda vlády Eduard Heger privítal konštruktívnu a vecnú diskusiu. „V tejto chvíli je kľúčové vyriešiť otázku kompenzácií a čerpanie schém pomoci pre podnikateľov v gastro sektore a turizme. Hovorili sme aj o možnostiach opätovného prechodu na covid automat. Tu je potrebné zdôrazniť, že musíme počkať na dáta týkajúce sa variantu Omikron, ktorý môže automat ovplyvniť.“

Predseda vlády zároveň na stredu 22. decembra 2021 zvolal pracovné stretnutie medzi zástupcami gastro sektora a cestovného ruchu a rezortov zdravotníctva, hospodárstva, financií, dopravy a práce.

„​Spolu s príslušnými ministrami budeme riešiť zostávajúce otvorené otázky týkajúce sa segmentu podnikania, ktorý najviac doplatil na epidémiu. Momentálne je však zložitá pandemická situácia a pri prehodnocovaní opatrení musíme myslieť najmä na situáciu v nemocniciach,“ dodal premiér.  
Pripájame ilustračné zábery: https://we.tl/b-s33Rau2DkE 
 
S pozdravom
Tlačový a informačný odbor
Úrad vlády SR
 
29051