Predseda vlády SR I.Matovič otvoril dvere úradu vlády aj zástupcom mimovládnych organizácií

15.05.2020
prezrieť fotogalériu Prezrieť fotogalériu

Včera, štvrtok 14. mája 2020 popoludní sa predseda vlády SR Igor Matovič stretol  na Úrade vlády SR so zástupcami  Komory mimovládnych organizácií, ktorá pôsobí pri poradnom  orgáne vlády SR – Rade vlády pre mimovládne neziskové organizácie.  Išlo o prvé spoločné stretnutie, ktoré bolo  venované   nastaveniu vzťahov či vzájomnej spolupráce a komunikácie, ako aj dopadom pandémie koronavírusu na neziskové organizácie a definovaniu spoločných cieľov.
 
Predseda vlády SR sa podrobne oboznámil s činnosťou mimovládnych organizácií  na Slovensku, o legislatívnom kontexte tejto činnosti, ako aj s predstavami zástupcov, ako by mala fungovať spolupráca štátu a mimovládnych organizácií.
 
Predseda Komory MVO Marcel Zajac hodnotí stretnutie pozitívne:  „ Môj osobný pocit zo stretnutia je, že sme boli počúvaní a počutí.  Je pre mňa veľmi dôležité vedieť, že premiér, najvyšší predstaviteľ vlády, osobne otvoril priestor, v rámci ktorého bude prebiehať diskusia o postavení, fungovaní, či vylepšovaní podmienok, za ktorých mimovládne neziskové organizácie, inštitúcie aktívnych občanov Slovenskej republiky môžu lepšie a kvalitnejšie napĺňať svoje ciele, realizovať svoje aktivity. Takéto stretnutia neboli samozrejmosťou a v krátkej histórii Slovenska, mali sme aj premiérov, ktorí sa  s predstaviteľmi mimovládnych neziskových organizácií nestretli ani raz.“
 
Úrad vlády SR
www.vlada.gov.sk
27591