Predseda vlády SR Peter Pellegrini na ministerskom zasadnutí OECD v Paríži

22.05.2019

V dňoch 22.- 23. mája 2019 sa predseda vlády SR Peter Pellegrini zúčastní na ministerskom zasadnutí Rady OECD v Paríži.
 
Predstavitelia sa na stretnutí budú venovať rôznym témam, ako digitálna transformácia a rast, digitálna bezpečnosť a inovácie ako motor inteligentných riešení pre lepší život a pod. Ministerské stretnutie otvorí predseda vlády SR Peter Pellegrini spolu s generálnym tajomníkom OECD Ángelom Gurríom.
 
Slovenská republika bude ministerskému zasadnutiu Rady OECD predsedať po prvý raz od svojho vstupu do tejto organizácie v roku 2000. Cieľom slovenského predsedníctva je vytvoriť aktívnu platformu na ministerský dialóg na dôležité témy, ako digitálne zdaňovanie, zručnosti v digitálnom veku alebo obchod v ére digitálnej transformácie.
 
Témou slovenského predsedníctva je Využitie digitálnej transformácie pre udržateľný rozvoj: príležitosti a výzvy. Slovensko je zároveň historicky prvou krajinou stredoeurópskeho regiónuv takejto funkcii. V kontexte budúcoročných osláv 20. výročia vstupu SR do OECD tak predsedníctvo a jeho úspechy budú istým symbolickým vyvrcholením doterajšieho pôsobenia SR v rámci tejto organizácie.
 
 

26634