Predseda vlády SR Peter Pellegrini si pripomenie 30. výročie Nežnej revolúcie

17.11.2019

V nedeľu 17. novembra 2019 si predseda vlády SR Peter Pellegrini v Deň boja za slobodu a demokraciu pripomenie 30. výročie Nežnej revolúcie v Bratislave a v Prahe.
 
Spomienku na tento míľnik začne premiér v Prahe, kde sa o 10.00 h zúčastní na slávnostnom programe v Národnom múzeu a následne sa presunie na slávnostný obed s predsedom vlády  ČR Andrejom Babišom a ďalšími premiérmi Vyšehradskej skupiny
 
O 17.30 h  položí premiér Peter Pellegrini veniec k pamätníku Brána slobody pod hradom Devín spoločne s premiérmi Českej republiky, Poľska a Maďarska, ktorí navštívia Slovenskú republiku pri príležitosti tohto pamätného dňa.  Okrúhle oslavy výročia Nežnej revolúcie vyvrcholia večerným podujatím v novej budove Slovenského národného divadla v Bratislave. Program bude RTVS vysielať v priamom prenose.
 
Nežnou revolúciou sa začali zásadné spoločenské zmeny, ktoré viedli k pádu totalitného komunistického režimu a k pokojnému rozdeleniu Českej a Slovenskej federatívnej republiky na dva samostatné štáty. Tridsiate výročie Nežnej revolúcie z roku 1989, rovnako ako minuloročné pripomenutia osmičkových dejinných udalostí, predstavuje zlomové udalosti v našich dejinách.
 
 


27120