Úrad vlády Slovenskej republiky
Námestie slobody 1, 813 70 Bratislava
Telefón: 02/209 25 111
Fax: 02/524 97 595
Web: www.vlada.gov.sk, www.government.gov.sk
E-mail: info@vlada.gov.sk

Predseda vlády SR podporí zo svojej rezervy aktivity zamerané na rozvoj komunitného života po pandémii

11.04.2022

Predseda vlády SR Eduard Heger pokračuje v transparentnom využívaní svojej rezervy na verejnoprospešné účely. Vyhlásil už druhú výzvu a od dnešného dňa je možné zasielať žiadosti o poskytnutie dotácie na podporu komunitného života, najmä na spoločenské a športové aktivity. 

„Na Slovensko sa pomaly vracia život, ktorý sme žili pred pandémiou. Opatrenia sa uvoľňujú a ľudia sa postupne opäť začínajú stretávať. Dúfam, že aj táto výzva pomôže v rozvoji komunitného života a podporí rôzne spoločenské aktivity, ktoré ľudí spájajú,“ povedal premiér Eduard Heger.

Na podporu a rozvoj komunitného života po pandémii je vyčlenená suma 300 000 eur. Maximálna výška požadovanej a poskytnutej dotácie je 10 000 eur.

Výzva je zverejnená od 11. apríla 2022, zapojiť sa môžu samosprávy, mimovládne a neziskové organizácie, nadácie, cirkvi, ale aj výchovno-vzdelávacie inštitúcie. Žiadosti je možné predkladať prostredníctvom elektronického formulára. Termín uzávierky je 23. mája 2022.

Ďalšie informácie o zverejnenej výzve, ako aj elektronický formulár nájdete tu:
https://www.vlada.gov.sk//poskytovanie-financnych-prostriedkov-z-rozpoctovej-rezervy-predsedu-vlady-sr/

Aktuálne je z rezervy predsedu vlády vyhlásená aj výzva na podporu aktivít zameraných na zvýšenie gramotnosti, boj proti informačným hrozbám a boj proti šikane.

Tlačový a informačný odbor
Úrad vlády SR
 

29270