Predseda vlády SR Robert Fico prijal britskú premiérku Theresu Mayovú

28.07.2016

Predseda vlády SR Robert Fico prijal predsedníčku vlády Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska Theresu Mayovú. Britská premiérka navštívila Slovensko v súvislosti  s polročným predsedníctvom našej krajiny v Rade EÚ, a to v krátkom čase po svojom vymenovaní do funkcie.
 
20160728 - britsk
Predseda vlády SR Robert Fico víta premiérku Spojeného kráľovstva Theresu Mayovú na Úrade vlády SR v Bratislave.
Premiér Robert Fico Theresu Mayovú informoval o zámeroch v súvislosti so summitom, ktorý sa v Bratislave uskutoční 16. septembra. „Chceme sa sústrediť na otázky migrácie a bezpečnosti, na nové spôsoby komunikácie inštitúcií EÚ s európskou verejnosťou, musíme sa vážne zamyslieť nad úlohou EÚ ako globálneho hráča a ponúknuť aj nové témy v hospodárskej a sociálnej oblasti,“ priblížil Robert Fico.

Premiéri na stretnutí definovali aj základné témy, ktoré by mali byť predmetom negociácie medzi EÚ a Spojeným kráľovstvom. „Požiadal som premiérku o osobitnú mieru starostlivosti o občanov SR, ktorí dnes v EÚ pracujú,“ spresnil predseda vlády SR. Premiérka Spojeného kráľovstva uviedla, že práva Slovákov, ktorí v EÚ žijú a pracujú, chce ochrániť, očakáva však, že rovnaké práva budú požívať aj občania Veľkej Británie pôsobiaci v EÚ. Ďalšími témami, ktoré budú predmetom negociácie, sú jednotný trh a bezpečnosť. „Tu musia Veľká Británia a EÚ maximálne spolupracovať,“ zakončil Robert Fico.

Brífing predsedu vlády SR Roberta Fica a predsedníčky vlády Spojeného kráľovstva Theresy Mayovej20823