Predseda vlády SR vyčlenil 200-tisíc eur na obnovu požiarom zdevastovaného domova pre seniorov v Spišskej Novej Vsi

25.04.2022

Predseda vlády SR Eduard Heger vyčlenil z rezervy premiéra 200-tisíc eur na obnovu domova dôchodcov v Spišskej Novej Vsi, ktorý 29. marca 2022 zasiahol požiar. „Požiar pripravil o strechu nad hlavou 190 klientov. Chcem sa poďakovať za rýchle a odvážne nasadenie opatrovateliek a záchranárov, vďaka ktorým nebol nikto zo seniorov zranený. Dúfam, že týchto 200-tisíc eur pomôže čo najskôr obnoviť domov dôchodcov, aby sa doňho seniori mohli v krátkom čase vrátiť,“ povedal premiér Eduard Heger.

Predseda vlády počas dnešného pracovného výjazdu na východnom Slovensku navštívil aj relokovaných dôchodcov, ktorí sú momentálne ubytovaní v Školiacom zariadení vzdelávania a prípravy v Spišskej Novej Vsi.

Objekt domova dôchodcov v Spišskej Novej Vsi je zdevastovaný približne z jednej štvrtiny. Likvidácia škôd a sprevádzkovanie časti objektu si vyžiada predpokladané náklady v objeme do 3 miliónov eur.  Klienti sú v súčasnosti umiestnení v spišskonovoveskej nemocnici a v okolitých zariadeniach sociálnych služieb či v náhradných núdzových priestoroch. 

 
Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR

29296