Predsedníčka vlády SR Iveta Radičová otvorila na Úrade vlády SR študentskú výstavu Drevo a kov

17.01.2012
prezrieť fotogalériu Prezrieť fotogalériu

Predsedníčka vlády SR Iveta Radičová otvorila v utorok 17. januára 2012 na Úrade vlády SR v poradí už druhú tohtoročnú výstavu - Drevo a kov. Výstava je prezentáciou zručností študentov Strednej odbornej školy drevárskej vo Vranove nad Topľou a ukážkou prác mladých talentov z dreva a kovu. „Verím, že produkty týchto mladých talentov budeme mať možnosť vidieť i v našich domácnostiach“ pochválila premiérka výtvory žiakov školy. Ocenila, že svojou činnosťou prezentujú nielen svoj talent, ale aj samotné Slovensko, keďže ich návšteva na Úrade vlády SR je zastávkou na ceste do Dánska, kde sa zúčastnia na medzinárodnej prezentácii mladých talentov. „So záujmom som si prečítala, že ste tvorcami novej drevoorechovej dosky DODO a tiež tvorcami drevených výrobkov zo škrupiniek, čím  vytvárate originálne materiály. A  možno dotyk a kontakt s prírodou v tejto podobe z nás robí aj lepších ľudí,“  zhodnotila Iveta Radičová tvorbu mladých umelcov a remeselníkov.

Zástupcovia školy odovzdali premiérke dary – drevené misky, drevený vínny set a aj originálny vizitkár z dreva so slovenským znakom. „Keď sa rozhodnete ísť do zahraničia, budeme veľmi radi, ak budete mať na stole náš vizitkár,“ povedal premiérke riaditeľ SOŠ  Igor Šesták.  „Máte moje slovo, že so mnou pocestuje,“ prisľúbila I. Radičová.

Otvorenie výstavy spestril svojím vystúpením folklórny súbor Cifroško z Vranova nad Topľou. Výstavu organizuje Informačné centrum ÚV SR v spolupráci s agentúrou TADES – Talentované deti Slovenska.

Príhovor predsedníčky vlády Ivety Radičovej a riaditeľa SOŠ drevárskej vo Vranove nad Topľou Igora Šestáka na vernisáži výstavy Drevo a kovVystúpenie folklórneho súboru Cifroško na vernisáži výstavy Drevo a kov5745