Premiér Eduard Heger diskutoval so zástupcami živnostníkov a malých a stredných podnikateľov

21.06.2021

Predseda vlády SR Eduard Heger diskutoval dnes, v pondelok 21. júna 2021, so zástupcami živnostníkov a podnikateľov zo Slovenskej živnostenskej komory, Slovenského živnostenského zväzu a Slovenskej asociácie malých a stredných podnikov a živnostníkov.
Bolo to úvodné stretnutie za okrúhlym stolom v priestoroch Úradu vlády SR. V budúcnosti sa v podobnom formáte uskutočnia pravidelné stretnutia, na ktorých by sa riešili zásadné a strategické veci na podporu podnikateľského prostredia.

Predseda vlády SR Eduard Heger zdôraznil, že vláda chce znižovať administratívne zaťaženie a vytvárať prostredie pre rozvoj malých a stredných podnikov. Témou diskusie bolo odstraňovanie takzvaného rezortizmu pri vytváraní podmienok pre podnikateľov. „Hľadáme riešenia na zjednodušenie podnikania na Slovensku, aby sa živnostníci a podnikatelia mohli viac venovať podnikaniu a menej byrokracii a administratíve. Za malými a strednými firmami stoja občania, ktorí žijú, podnikajú a vytvárajú pracovné miesta na Slovensku, a preto im treba pomôcť.“
Zástupcovia živnostníkov v diskusii otvorili aj tému podpory remeselných živností, rozsahu živnostenského oprávnenia. Dôležitou témou boli aj rodinné podniky, ich podpora a úprava administratívnych bariér.
 
Fotografie zo stretnutia nájdete tu https://bit.ly/3qfLHJn.
 
Tlačový a informačný odbor
ÚV SR
28630