Premiér Eduard Heger podporil Európsky týždeň mobility

16.09.2021

Predseda vlády SR Eduard Heger sa dnes zapojil do Európskeho týždňa mobility a do práce prišiel netradične, autobusovou linkou číslo 63. 

„Pohodlie limuzíny som vymenil za autobus mestskej hromadnej dopravy a pricestoval som linkou 63, ktorá má zástavku Pod Stanicou, čo je len kúsok od úradu vlády,“ povedal premiér Heger. Dodal, že Európsky týždeň mobility je príležitosťou urobiť niečo nielen pre seba a svoje zdravie, ale aj pre našu planétu. „Každý z nás musí obmedziť svoje pohodlie v záujme našich detí a budúcich generácií,“ zdôraznil.

Do Európskeho týždňa mobility sa zapojili aj ministri a na dnešné rokovanie vlády pricestovali inak ako zvyčajne. Minister dopravy Andrej Doležal prišiel na bicykli, minister školstva Branislav Gröhling pricestoval na kolobežke. Ministerka kultúry Natália Milanová a minister práce Milan Krajniak prišli na ranné rokovanie vlády zo svojich rezortov peši.

Cieľom týždňa mobility je zvýšiť povedomie obyvateľov o alternatívnych spôsoboch dopravy a zabrániť narastajúcemu znečisteniu životného prostredia v mestách. Európsky týždeň mobility sa pravidelne koná od 16. do 22. septembra. Heslom jubilejného 20. ročníka je „Bezpečne a zdravo udržateľnou dopravou“.


Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR28834