Premiér Eduard Heger rokoval so zástupcami lekárskych odborov

03.02.2022

Predseda vlády SR Eduard Heger sa dnes na Úrade vlády SR stretol s predstaviteľmi Lekárskeho odborového združenia, aby rokovali o aktuálnej situácii v slovenskom zdravotníctve.

Eduard Heger a zástupcovia rezortov zdravotníctva a financií sa počas stretnutia oboznámili s požiadavkami odborárov. Týkali sa nedostatku lekárskeho a zdravotníckeho personálu či zlepšenia finančného ohodnotenia pracovníkov v zdravotníctve. Predstavitelia LOZ na stretnutí uviedli aj konkrétne prípady neefektívneho financovania jednotlivých úkonov v neprospech štátnych nemocníc. Pomenovali tiež medzery v kontrole zdravotníckeho trhu. „Ďakujem členom LOZ za tieto príklady, zlepšenie hospodárenia nemocníc patrí medzi priority vlády, a preto chceme pri nastavovaní pravidiel hospodárenia spolupracovať priamo s lekármi a zdravotníkmi, ktorí majú skúsenosti z praxe,“ povedal predseda vlády.

Premiér zástupcov LOZ opätovne ubezpečil, že záujmom vlády je situáciu v zdravotníctve riešiť a zúčastnené strany vyzval na ďalšie rokovania. „Slovenské zdravotníctvo bolo roky na chvoste záujmu a bývalé vlády ho dlhodobo zanedbávali. Postavenie zdravotníkov a stav zdravotníckych zariadení chceme zlepšovať systematicky, máme k dispozícii peniaze z plánu obnovy. Stanovili sme si konkrétne ciele a robíme postupné kroky, aby zdravotníctvo kvalitne fungovalo tak v prospech zdravotníckeho personálu, ako aj v prospech pacienta,“ vyhlásil Eduard Heger.

Ďalšie rokovania medzi vládou a lekárskymi odbormi budú pokračovať už na úrovni kompetentných ministerstiev.
29108