Premiér Eduard Heger sa poďakoval hokejistom za dôstojnú reprezentáciu Slovenska

04.06.2021

Premiér Eduard Heger dnes na Úrade vlády SR v Bratislave prijal hokejistov, ktorí reprezentovali Slovenskú republiku na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v lotyšskej Rige. Slovenským hokejistom sa po ôsmich rokoch podarilo postúpiť do štvrťfinále a hoci včera sa ich účinkovanie na šampionáte skončilo, svojimi výkonmi ukázali, že naša krajina oprávnene patrí medzi svetovú elitu.

„Pri každom zápase som Vám držal palce a tešil som sa z každého gólu. Som hrdý na to, ako ste reprezentovali našu krajinu. Chápem, že ste túžili po medailových pozíciách a že ste možno sklamaní. No nemusíte byť. Ukázali ste zodpovednosť, poctivú prácu a obrovskú snahu pozitívne zviditeľniť našu krajinu. A to sa Vám podarilo,“ povedal hokejistom Eduard Heger.

Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan ocenil gesto predsedu vlády a zdôraznil, že podpora hokeja, predovšetkým mladých hokejových talentov, je dôležitá, aby sme na Slovensku mohli vychovávať nové a nové generácie úspešných reprezentantov.

Hokejisti premiérovi ako dar priniesli reprezentačný dres s jeho menom.

Ďalšie podrobnosti o stretnutí nájdete aj na FB profile predsedu vlády: https://www.facebook.com/premier.sr/
28589