Premiér Eduard Heger sa stretol s predsedníčkou Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR

18.01.2022

Krátko po predsedovi vlády ČR Petrovi Fialovi pricestovala na oficiálnu návštevu Slovenskej republiky aj nová predsedníčka Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Markéta Pekarová Adamová. Na Úrade vlády SR v Bratislave ju dnes prijal premiér Eduard Heger.

„So Slovenskom máme jedinečné vzťahy a navzájom si rozumieme tak ako so žiadnym iným národom,“ vyhlásila na stretnutí Markéta Pekarová Adamová. Zdôraznila, že český premiér Petr Fiala bol veľmi potešený prijatím u predsedu vlády SR a zhodou, ktorú na Slovensku našiel.

Eduard Heger s predsedníčkou Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR hovoril o vzájomných bilaterálnych vzťahoch, diskutovali aj o pandémii, ekonomickej obnove, o európskych témach či o bezpečnostných otázkach. Predseda vlády SR Markétu Pekarovú Adamovú informoval o obrannej dohode SR s USA. „Dohoda sa stala lakmusovým papierikom a v diskusii sa ukazuje, kto používa pravdu a kto nie,“ poznamenal Eduard Heger. Obaja predstavitelia sa zhodli na potrebe čestnej politiky, ktorá má na zreteli verejný záujem s tým, že je potrebné komunikovať fakty a pravdivé argumenty, pretože šírenie klamstiev už nadobúda nebezpečné rozmery.

Eduard Heger predsedníčke PSP ČR zagratuloval k zvoleniu do funkcie a poukázal na dôležitosť témy rodovej rovnosti.
29083