Premiér Eduard Heger si pozrel Oravský hrad, Slovákov vyzval, aby dovolenkovali doma

01.07.2021

V rámci pracovného výjazdu na sever Slovenska premiér Eduard Heger dnes navštívil Oravský hrad. Prezrel si hradnú expozíciu a symbolicky ho povýšili do šľachtického stavu. Vyskúšal si, ako sa v dávnej minulosti udeľoval titul „pán veľkomožný“. 

Predseda vlády si Oravský hrad nevybral náhodou. „Máme pred sebou letné mesiace, ktoré sú obdobím oddychu a zaslúženej dovolenky. Prosím, majme na pamäti, že doma na Slovensku je pre nás stále najbezpečnejšie,“ povedal Eduard Heger. Epidemiologická situácia v obľúbených turistických destináciách stále nie je bezproblémová. Cieľom premiérovej návštevy Oravského hradu preto bolo podporiť domáci cestovný ruch a ukázať, že aj u nás na Slovensku máme množstvo zaujímavých lokalít či atrakcií, ktoré sa oplatí vidieť a zažiť. „Máme všetko, čo reálne k oddychu potrebujeme. Nádhernú prírodu, hory i vodu. Dobré služby a bezpečie,“ uviedol Eduard Heger a oznámil, že svoju dovolenku určite strávi na Slovensku.

Predseda vlády pripomenul, že turizmus, reštaurácie či ubytovanie počas pandémie utrpeli ťažké straty. „Je v našich spoločných silách, aby sme týmto sektorom pomohli. Nezabúdajme, že každé euro, ktoré minieme na Slovensku, je pomocou aj pre našu ekonomiku,“ zdôraznil.

Počas návštevy Oravského hradu premiér vyskúšal všetky možnosti, ktoré turistom ponúka. „Návšteva Oravského hradu bola pre mňa príjemným zážitkom a verím, že toto leto si ho rovnako užije čo najviac Slovákov,“ uzavrel Eduard Heger.


Tlačový a informačný odbor
Úrad vlády SR

28659