Premiér je za to, aby sa rokovanie vlády začínalo skôr ráno

07.10.2020

Bratislava 7. októbra (TASR) – Predseda vlády Igor Matovič (OĽANO) je za to, aby sa rokovanie vlády začínalo skôr. V stredu sa rokovalo od 6.00 h, doteraz sa schôdza otvárala zväčša o 10.00 h. Uviedol to v stredu po rokovaní vlády.
      
Pripomenul, že v stredu skončilo rokovanie tesne pred 10.00 h, pričom inokedy by sa o tomto čase ešte len začínalo. Ako dodal, ministri tak budú mať celý deň pred sebou a môžu riešiť veci na svojich ministerstvách. Podotkol, že pred vládou za bežných okolností veľa toho nevybavili a robota sa kopila. "Som za to, aby sme takto fungovali aj ďalej," dodal.
      
"Dáva nám to priestor, aby sme viac vecí stihli. Dáva nám to aj počas vlády komfort rokovať o niektorých bodoch viacej a nemusíme sa hnať. Máme ten komfort prediskutovať veci do hĺbky a pomáha to aj samotnému rozhodnutiu," povedal minister financií Eduard Heger (OĽANO). Ako dodal, je to aj pekný akt solidarity s ľuďmi, ktorí vstávajú roky omnoho skôr a chodia do práce. Šéf dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) poznamenal, že nemal v princípe problém vstať, aj keď nie je ranné vtáča.
27953