Premiér: Martinskú nemocnicu dokončia z eurofondov a štátneho rozpočtu

20.07.2023

Martin 20. júla (TASR) - Budúcu nemocnicu v Martine dokončia z peňazí z eurofondov a zo zdrojov štátneho rozpočtu. Hrubú stavbu pokryjú z plánu obnovy, dodať ju treba záväzne v roku 2026. Na brífingu v Martine to vo štvrtok oznámil premiér Ľudovít Ódor.

"Ani zďaleka ešte nemôžeme hovoriť o tom, že tento boj sme vyhrali. Platí to nielen v Martine, ale aj v Banskej Bystrici. Momentálne si nemôžeme dovoliť zlyhať, peniaze sú, projekty sú pripravené. Dôležité je, aby sme sa do realizácie projektov pustili s plným nasadením," uviedol predseda vlády.

Podotkol, že by bolo nezodpovedné stavať sa k projektu tak, že "urobia nejaký ďalší skelet". Preto finalizáciu nemocnice zabezpečia z ďalších zdrojov.

Nová nemocnica v Martine má mať vlastnú ambulantnú, diagnostickú a terapeutickú časť i samostatný trakt pre detskú medicínu a urgentný príjem s traumacentrom prispôsobeným na zmiešanú prevádzku detí a dospelých. Vzniknúť má 660 lôžok. Verejné obstarávanie na stavbu novej nemocnice je potrebné uzatvoriť v budúcom roku.

29911