Premiér ostro odsúdil vraždu novinára Jána Kuciaka, pozostalým vyjadril úprimnú sústrasť

26.02.2018

Foto: TASR/Pavol Zachar

„Je to bezprecedentná udalosť. Ak sa preukáže, že motívom úkladnej vraždy bola práca novinára, pôjde o udalosť, ktorá nemá obdobu v novodobých dejinách Slovenska a je to útok na demokraciu, na slobodu tlače a na slobodu médií,“ vyhlásil predseda vlády SR Robert Fico po mimoriadnom stretnutí na Generálnej prokuratúre SR. Pozostalým vyjadril úprimnú sústrasť.

Premiér oznámil, že vznikol špeciálny tím, ktorý sa bude vyšetrovaním vraždy zaoberať. Jeho členmi budú predstavitelia Generálnej prokuratúry SR, Úradu špeciálnej prokuratúry, Ministerstva vnútra SR, Národnej kriminálnej agentúry, Prezídia Policajného zboru, ako aj Slovenskej informačnej služby. „Máme záujem pri vyšetrovaní nadštandardne informovať dotknutý kolektív príslušného portálu, pretože môže významným spôsobom prispieť k objasneniu tohto zločinu a najmä chceme zabezpečiť čo najväčšiu mieru transparentnosti a otvorenosti pri vyšetrovaní tejto úkladnej vraždy,“ dodal Robert Fico.

Predseda vlády SR Robert Fico zároveň oznámil, že vláda SR vyhlasuje odmenu 1 milión eur tomu, kto poskytne relevantnú informáciu, ktorá bude viesť k dolapeniu, obvineniu a odsúdeniu páchateľov vraždy.

Vyhlásenie predsedu vlády SR R. Fica a ministra vnútra SR R. Kaliňáka k vražde Jána Kuciaka23279