Premiér Peter Pellegrini sa v Tatrách stretol s predsedom Európskej rady Donaldom Tuskom

11.10.2019

V piatok 11. októbra 2019 sa na Štrbskom Plese uskutočnilo neformálne stretnutie predsedu vlády SR Petra Pellegriniho a predsedu Európskej rady Donalda Tuska. Lídri spolu krátko hovorili o aktuálnych otázkach v Európskej únii.
 
Peter Pellegrini a Donald Tusk sa následne zúčastnili na slávnostnom večere, kde bola Donaldovi Tuskovi udelená Európska cena GLOBSEC. Aktuálny predseda Európskej rady, ktorého funkčné obdobie sa skončí v novembri tohto roku, cenu získal za prínos pri posilňovaní európskej jednoty, formovaní spoločného európskeho postoja ku kľúčovým zahranično-politickým otázkam a za presadzovanie princípov demokracie a právneho štátu.
 
Európska cena GLOBSEC sa od roku 2016 každoročne udeľuje osobnostiam, ktoré sa výrazne zaslúžili o európsku jednotu, prosperitu a ekonomický rast. Symbolizuje hodnoty, na ktorých bola európska integrácia po desaťročia budovaná, a to mier, spolupráca a demokracia. V minulosti cenu získali aj Wolfgang Schäuble, predseda nemeckého Spolkového snemu, Kristalina Georgievová, riaditeľka Medzinárodného menového fondu či José Ángel Gurría, generálny tajomník OECD.
 

27033