Premiér: Počet prípadov COVID-19 zrejme narastie, viac bude jasné okolo 16.00 h

18.03.2020

Bratislava 18. marca (TASR) - Počet prípadov ochorenia COVID-19 ostáva na čísle 105. Hospitalizovaných je 35 pacientov. Ani jeden nepotrebuje pľúcnu ventiláciu. Po rokovaní vlády a ústredného krízového štábu to v stredu povedal dosluhujúci predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD).

Premiér takisto naznačil, že počet prípadov porastie, keďže sa uskutočňuje pomerne masívne testovanie vzhľadom na rozšírenie miest, ktoré testujú vzorky. "Počet by mal byť známy okolo 15.00 až 16.00 h. Verím, že nepôjde o extrémny nárast," povedal Pellegrini.

Informoval tiež o tom, že došlo k úmrtiu 84-ročnej seniorky, ktorá bola pozitívne testovaná na nový koronavírus. Zdôraznil však, že táto osoba trpela viacerými závažnými zdravotnými ťažkosťami vrátane srdcovo-cievnych. "Mala chronické srdcové zlyhávania, v minulosti tiež prekonala infarkt," uviedol. "Preto teraz naozaj nemožno povedať, že toto úmrtie spôsobil nový koronavírus, to budeme vedieť určiť až po pitve," zdôraznil Pellegrini.

Hlavný hygienik SR Ján Mikas dodal, že aj pri samotnej pitve nebude jednoduché presne určiť príčinu úmrtia vzhľadom na viacero závažných zdravotných komplikácií, ktorými seniorka trpela. Pitva by sa mala podľa jeho slov uskutočniť čo najskôr.

27402