Robert Fico: Chceme maximálne zužovať priestor na korupčné správanie

01.03.2017

Predseda vlády SR Robert Fico sa stretol s predstaviteľmi Transparency International Slovensko, Aliancie Fair Play a nadácie Zastavme korupciu. Išlo o prvé, rámcové stretnutie, na ktorom boli načrtnuté možnosti spolupráce medzi vládou a týmito organizáciami.

„Zhodli sme sa na tom, že musíme zatraktívniť zákon o ochrane oznamovateľov trestnej činnosti,“ uviedol Robert Fico. V tejto súvislosti informoval, že dá pripraviť rad vylepšení a motivačných opatrení, ktoré môžu viac presvedčiť ľudí, že je správne poskytovať informácie o korupčnom správaní sa. Predseda vlády so zástupcami mimovládnych organizácií hovoril aj o potrebe zadefinovať hodnotiace kritériá práce orgánov činných v trestnom konaní, ale aj o novelizácii zákona o slobodnom prístupe k informáciám.

„Bol by som veľmi rád, keby sme slovenskej verejnosti dali veľmi jasne najavo, že nám záleží na tom, aby sme maximálne zužovali priestor na korupčné a netransparentné správanie. Vnímanie korupcie je veľmi negatívne a je našou povinnosťou na toto vnímanie korupcie tvrdo a razantne reagovať,“ podčiarkol Robert Fico.

Ďalšie stretnutie so zástupcami mimovládnych organizácií sa na Úrade vlády SR uskutoční v stredu 15. marca 2017.

Tlačová konferencia predsedu vlády SR Roberta Fica po stretnutí s mimovládnymi organizáciami21942