Robert Fico: Odbory sú pre vládu serióznym, rozhľadeným a odborne zdatným partnerom

16.04.2015

Konfederácia odborových zväzov si tento rok pripomína 25. výročie svojho vzniku.

Spolupráca odborov a vlády je podľa premiéra Roberta Fica na najvyššej kvalitatívnej úrovni v novodobej histórii Slovenska.
 
20150416 - KOZ
Príhovor predsedu vlády SR Roberta Fica pri príležitosti 25. výročia vzniku KOZ, hotel Sorea Regia v Bratislave.
Robert Fico ocenil postoj odborárov k opatreniam prijímaným vládou na konsolidáciu verejných financií, zároveň sa im poďakoval za účasť v tíme, ktorý pripravoval novelizáciu Zákonníka práce. „Náš regulačný rámec spĺňa moderné európske štandardy a stal sa vzorom aj pre Českú republiku,“ uviedol predseda vlády. Pripomenul, že v spolupráci s odborármi vláda upravila aj tzv. agentúrne zamestnávanie. „Agentúrne zamestnávanie niekedy vytváralo otrocké podmienky pre zamestnancov,“ podotkol.

Dobrý a efektívny sociálny dialóg je pre krajinu veľmi dôležitý.  „Vysokú politickú a spoločenskú stabilitu, ktorú na Slovensku udržiavame, by sme bez partnerstva s odbormi nemohli zvládnuť,“ povedal Robert Fico.

V odboroch premiér vidí seriózneho, rozhľadeného a odborne zdatného partnera. „Z našej spolupráce má osoh celá spoločnosť,“ zdôraznil.

„O partnerstvo s vami budeme naďalej stáť,“ ubezpečil predseda vlády. „ Vyššia životná úroveň, lepšia kvalita života, práca pre každého, kto chce pracovať a dôstojné pracovné podmienky sú výzvy a hodnoty, ktoré musíme spoločne aj v budúcom období presadzovať,“ uzavrel.

Príhovor Roberta Fica pri príležitosti 25. výročia KOZ17471