Robert Fico v Novom Meste nad Váhom: Spájanie škôl s praxou je správna cesta

13.12.2013

„Som rád, že som v Novom Meste nad Váhom videl úspešný príbeh,“ povedal premiér Robert Fico po návšteve závodu Emerson, ktorý sa zameriava na presnú elektrotechnickú výrobu s vysokou pridanou hodnotou. „Slovenskí manažéri firmy ma informovali, že naši ľudia dávajú do tejto výroby nielen zručnosť rúk, ale i veľa umu a aj vďaka tomu sú platy v tejto spoločnosti vyššie ako je priemer v národnom hospodárstve. A to by Slovensko určite potrebovalo vo väčšom rozsahu,“ skonštatoval predseda vlády a dodal, že vláda chce podporovať na Slovensku takých investorov, ktorí prinášajú prácu s vyššou pridanou hodnotou, čo znamená aj vyššie príjmy. „Už sem nevolajme firmy, ktoré stavajú len montážne haly, kde ľudia zarábajú 400, 500 eur. Skúsme hľadať také investície, ktoré budú vytvárať tlak aj na rast miezd,“ podčiarkol Robert Fico.

Predseda vlády ocenil spoluprácu spoločnosti Emerson so Strednou odbornou školou v Novom Meste nad Váhom. „Zamestnali už asi 100 absolventov tejto školy, financujú ich vzdelávanie a dali do školy špeciálny prístroj, aby študenti videli, ako funguje v praxi. Školy na takéto prístroje nemajú peniaze, preto takýto spôsob komunikácie je jediná cesta.“

V rámci výjazdu premiér diskutoval so študentmi novomestského gymnázia o ľudských právach a ich uplatňovaní v praxi. „Je to oblasť, v ktorej som profesionálne pracoval dlhé roky a myslím si, že moje skúsenosti môžu byť dobrým prídavkom k teoretickým znalostiam, ktoré študenti dostávajú na škole. Páčilo sa mi, že bolo aj pomerne veľa otázok zo strany študentov,“ poznamenal.

Brífing po diskusii na gymnáziu v Novom Meste nad VáhomBrífing po návšteve závodu Emerson v Novom Meste nad Váhom13868