Úrad vlády Slovenskej republiky
Námestie slobody 1, 813 70 Bratislava
Telefón: 02/572 95 111
Fax: 02/524 97 595
Web: www.vlada.gov.sk, www.government.gov.sk
E-mail: info@vlada.gov.sk
> Domov > Vláda Slovenskej republiky > História vlád SR > Vláda Slovenskej republiky od 30. 10. 1998 do 15. 10. 2002

Roman Kováč


minister zdravotníctva
od 30.10.1998 do 15.10. 2002

Ministerstvo zdravotníctva

Roman Kováč sa narodil 10. septembra 1940 v Bratislave. V rokoch 1957 až 1963 študoval na Lekárskej fakulte v Plzni. Ako lekár pracoval v Dunajskej strede a v Bratislave. V rokoch 1977 až 1990 bol odborným asistentom v Inštitúte pre ďalšie vzdelávanie lekárov a farmaceutov v Bratislave a vedeckým pracovníkom vo Výskumnom ústave bioniky v Bratislave. V roku 1990 sa stal jeho riaditeľom, z tejto funkcie však bol uvoľnený pre výkon funkcie v odboroch. V roku 1990 ho zvolili za predsedu Konfederácie odborových zväzov SR a za prezidenta ČS KOZ. V roku 1992 bol federálnym poslancom za HZDS, po voľbách 1992 sa stal podpredsedom vlády Vladimíra Mečiara povereným riadením ministerstva kontroly. Začiatkom roka 1994 z HZDS vystúpil. Od apríla pôsobil ako vicepremiér vo vláde Jozefa Moravčíka. V rokoch 1994 a 1998 bol poslancom za DU. V súčasnosti je členom Dzurindovej SDKÚ. Je ženatý, má dvojičky. (sita, sp)