Slovensko má historicky najnižší deficit a ďalšie výborné ekonomické výsledky

25.04.2017

„Úspešne prepisujeme históriu slovenskej ekonomiky,“ vyhlásil na dnešnej tlačovej konferencii predseda vlády SR Robert Fico. Podľa údajov Eurostatu je deficit verejných financií na úrovni 1,68 % HDP a verejný dlh na Slovensku poklesol na úroveň 51,9 %. Okrem toho nielen, že dochádza k poklesu nezamestnanosti, ale na Slovensku v súčasnosti pracuje 2,3 milióna ľudí, čo je historicky najvyššia miera zamestnanosti. „Slovensko je úspešnou krajinou a Slovensku sa darí,“ podčiarkol Robert Fico.

„Tieto čísla dokazujú, že na Slovensku vládne koalícia, ktorá vedie zodpovednú politiku a má záujem, aby sa dobré výsledky postupne pretavovali aj do lepšej životnej úrovne,“ zdôraznil Robert Fico. Informoval, že na Sviatok práce, teda 1. mája budú predstavené konkrétne opatrenia, ktoré povedú k posilneniu postavenia zamestnanca a týkať sa budú aj výšky minimálnej mzdy.

Slovenský premiér uvedené čísla vníma ako pozvánku pre investorov, ktorí majú záujem vstúpiť na slovenský trh a vytvárať tak ďalšie pracovné príležitosti pre ľudí. Ukazovatele rovnako napovedajú aj o pripravenosti Slovenska stať sa súčasťou užšieho jadra Európskej únie.

Tlačová konferencia predsedu vlády SR Roberta Fica a ministra financií SR Petra Kažimíra na tému: Slovensko má historicky najnižší deficit a ďalšie výborné ekonomické výsledky22164