Stanovisko predsedu vlády SR Eduarda Hegera

21.05.2021

Vláda SR v súlade so svojím programovým vyhlásením presadzuje zákonnosť, spravodlivosť a poriadok. Držíme sa kréda, ktoré sme občanom sľúbili, že pred zákonom sme si všetci rovní a pre nikoho neplatia žiadne výnimky.

Presne v tomto duchu a za týmto účelom sa na pôde Slovenskej informačnej služby uskutočnilo pondelkové pracovné stretnutie najvyšších ústavných činiteľov a vysokých predstaviteľov štátu. 

Toto stretnutie sa uskutočnilo z mojej iniciatívy, aby sme sa oboznámili s podrobnosťami o určitých spravodajských informáciách, ktoré Slovenská informačná služba už predtým poskytla zúčastneným osobám. V tejto súvislosti je potrebné odmietnuť špekulácie, že rokovanie sa týkalo bývalého riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského alebo živých prípadov, ktoré vyšetrujú orgány činné v trestnom konaní.

Rokovanie bolo z môjho pohľadu prospešné a nevylučujem, že sa obdobný formát takýchto pracovných stretnutí uskutoční aj v budúcnosti.

Boj s organizovaným zločinom a korupciou, ktorá zapustila u nás hlboké korene, si vyžaduje, aby každá štátna inštitúcia, dôsledne plnila svoje úlohy vymedzené zákonom a aby vedúci predstavitelia v týchto inštitúciách, v súlade so svojimi kompetenciami, navzájom spolupracovali.

28540